2021-04-26

Pierwszy dzień masowych szczepień w Arenie Lodowej. Wizyta wojewody łódzkiego

Punktualnie o godz. 9.00 w poniedziałek 26 kwietnia pierwsza chętna do zaszczepienia mieszkanka powiatu tomaszowskiego przekroczyła próg Areny Lodowej.

Masowe szczepienia ruszyły. Przypomnijmy, że od 26 kwietnia w Arenie może być szczepionych nawet 1000 osób dziennie. Punkt Szczepień Masowych działa od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 18.00.

Rejestracja pacjentów odbywa się w recepcji na wprost wejścia, poczekalnie rozlokowane zostały na widowni podzielonej na dwa sektory. Sektor 1 – dla oczekujących na szczepienie; sektor 2 – dla osób po odbytym szczepieniu. Wyznaczono oddzielne wyjście dla zaszczepionych. Obsługę medyczną zapewnia Tomaszowskie Centrum Zdrowia.

Uruchomiona została również specjalna infolinia, gdzie można uzyskać informacje o szczepieniach w Arenie Lodowej - numer telefonu: 534 152 930.

W poniedziałek Arenę odwiedził wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, który wraz z prezydentem Tomaszowa Marcinem Witko, starostą tomaszowskim Mariuszem Węgrzynowskim i przedstawicielami NFZ zaprosili dziennikarzy na konferencję prasową.

- W województwie łódzkim ewidentnie widzimy, że obostrzenia, które zostały wprowadzone przez rząd, spowodowały zmniejszenie liczby nowych dobowych zakażeń, jak i spadek liczby osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 w szpitalach województwa łódzkiego – mówił wojewoda. - Podjąłem decyzję o „zdjęciu” łóżek covidowych w trzech placówkach w naszym województwie – w całości w szpitalu w Łęczycy, częściowo w szpitalu w Głownie i częściowo w szpitalu w Radomsku. Wszystko po to, by powoli przywracać normalną ochronę zdrowia. Drugim elementem naszej walki są szczepienia.

Punkt Szczepień Masowych w Arenie jest jednym z czterech w naszym województwie. Tydzień temu pilotażowy punkt został uruchomiony w Radomsku. 26 kwietnia ruszyły kolejne powszechne punkty szczepień - w Tomaszowie, Konstantynowie Łódzkim, Łowiczu i Łodzi.

Wojewoda podziękował prezydentowi Tomaszowa za bardzo sprawne przygotowanie Punktu Szczepień Masowych dla mieszkańców miasta i powiatu tomaszowskiego. Wojewoda Bocheński przypomniał, że Tomaszowskie Centrum Zdrowia to jeden ze szpitali, który toczy walkę z COVID-19 „najintensywniej, najlepiej i z największym zaangażowaniem od początku epidemii”. - Miejmy nadzieję, że dostawy szczepionek do Polski będą wzrastały, by móc zwiększać moc tomaszowskiego punktu szczepień – dodał. - Znajdujemy się w jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce – mówił podczas konferencji prezydent Tomaszowa. - Rocznie korzysta z niego ok. 70 tys. miłośników łyżwiarstwa. Dziś miejsce to służy nie tylko miłośnikom łyżwiarstwa, ale wszystkim, którzy chcą skorzystać z narodowego programu szczepień. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. To nasz obowiązek jako samorządu.

Video Relacje

Magdalena Czyszczoń podejmie próbę pobicia rekordu Polski na dystansie 10 000 metrów

Norbert Piekielny przed próbą bicia rekordu Polski

Kulisy European Individual Ice Speedway Championship

Oficjalne promo Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE