2021-04-15

Nawet 1000 szczepień dziennie w Arenie Lodowej

Nawet tysiąc szczepień dziennie będzie wkrótce wykonywanych w Arenie Lodowej. To już pewne! W naszym obiekcie powstanie Punkt Szczepień Masowych. Pierwsi mieszkańcy otrzymają szczepionkę 26 kwietnia.

- W związku ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 dostarczanych do Polski, niezbędne jest zwiększenie potencjału szczepień powszechnych – informował kilka dni temu rząd.

Nowe Punkty Szczepień Masowych (PSM) są tworzone przez samorządy w uzgodnieniu z wojewodami. Urząd Miasta w Tomaszowie zaproponował wojewodzie łódzkiemu lokalizację samorządowego punktu szczepień właśnie w Arenie Lodowej.

- Od samego początku, odkąd tylko padła informacja o szczepieniach dla Polaków, przygotowywaliśmy się do takiej możliwości, tzn. służenia mieszkańcom – mówił w środę 14 kwietnia Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. - Mamy świetny obiekt, jedyny taki w Polsce. Zarekomendowaliśmy panu wojewodzie właśnie tę lokalizację. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że w Arenie Lodowej od poniedziałku 26 kwietnia będą przeprowadzane sczepienia mieszkańców.

Dziennie w naszej Arenie będzie szczepionych nawet 1000 osób, od poniedziałku do soboty, od godz. 9.00 do 18.00.

- Z uwagi na wielkość tego obiektu, ale również jego walory techniczne, funkcjonalne, możemy bez żadnego problemu zapewnić mieszkańcom bezpieczny dostęp do szczepienia, ale też bezpieczną możliwość oczekiwania na reakcję poszczepienną, jak również bezproblemowy dojazd do obiektu i parking – dodał prezydent Tomaszowa.

Punkt wyposażony będzie w 7 stanowisk rozlokowanych w szatniach i gabinetach. Rejestracja odbywać się będzie w recepcji Areny. Poczekalnie rozlokowane będą na widowni podzielonej na 2 sektory: 1 – dla oczekujących na szczepienie, 2 – dla osób po odbytym szczepieniu. Wyznaczone zostanie oddzielne wyjście dla zaszczepionych.

Obsługę medyczną zapewni Tomaszowskie Centrum Zdrowia.

Budynek Areny nie tylko pozwala na to, by drogi osób zmierzających na szczepienie i tych już po szczepieniu nie krzyżowały się, równie istotne jest, że oczekiwać na szczepienie będzie można pod dachem, w komfortowych warunkach.

 

Przypominamy, drzwi Areny dla wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić, zostaną otwarte 26 kwietnia!

Video Relacje

Magdalena Czyszczoń podejmie próbę pobicia rekordu Polski na dystansie 10 000 metrów

Norbert Piekielny przed próbą bicia rekordu Polski

Kulisy European Individual Ice Speedway Championship

Oficjalne promo Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE