2021-03-24

Łyżwiarze z KS Arena trenują mimo lockdownu

Pandemia zamknęła nas w domach. Jedyny ruch, na jaki mogą liczyć dziś najmłodsi to zajęcia wychowania fizycznego… przed komputerem. Spotykać się i trenować mogą jednak osoby zrzeszone w klubach sportowych takich jak Klub Sportowy Arena. Młodych łyżwiarzy nie trzeba zachęcać do treningów.

- Zgadza się, nie trzeba ich ani zmuszać, ani zachęcać - mówią zgodnie Monika Szczęsna i Izabela Witek trenerki Klubu Sportowego Arena. - Pandemia spowodowała, że nabór do klubów sportowych wzrósł dwu-, a nawet trzykrotnie. Dzieci siedzą w domach, są zamknięte, nie mają właściwie żadnej aktywności, a Arena i nasz Klub to dla nich takie „otwarte okno”. Zapewniamy im ruch, atrakcje. To świetna forma spędzania wolnego czasu i aktywności fizycznej, a dwa treningi w tygodniu to wręcz dla nich za mało.

Najmłodsze dzieciaki trenują dwa razy w tygodniu. Najstarsza, najbardziej zaawansowana grupa od kwietnia będzie trenować codziennie. Jeden trening trwa około godziny. Grupa Moniki to osoby w wieku 8 – 14 lat.

Młodzi łyżwiarze z KS Arena wykonują treningi wydolnościowe, które polegają na biegu przez co najmniej 40 minut, ewentualnie rower w terenie, ćwiczą też technikę jazdy na wrotkach, trenują na siłowni. Wyrabiają siłę naturalną i szybkość. Treningi są więc bardzo urozmaicone. - Łyżwiarstwo jest naprawdę pięknym sportem. To nie może się znudzić, nie powtarzamy cały czas tego samego - dodaje trenerka. - Także po innych klubach sportowych widzimy o wiele większe zainteresowanie, rodzice zachęcają dzieci do sportu. Tym bardziej, że wszyscy wiemy, jak wyglądają zajęcia z wychowania fizycznego przed komputerem, to raczej parodia. Mamy tego efekty, bo przychodzą do nas dzieci, które nie potrafią zrobić przysiadu czy przewrotu w przód. Chyba trzeba się zastanowić, do czego to wszystko zmierza. My jesteśmy po to, żeby pomóc naprawić te wszystkie błędy. Poświęcamy dzieciom dużo czasu i uwagi.

W KS Arena funkcjonują już trzy grupy łyżwiarsko-wrotkarskie (sekcja profesjonalna, średniozaawansowana i początkująca), łącznie to ponad setka dzieciaków.

Nie zapominajmy, że w KS Arena trenują też grupy siatkarskie.

 

Więcej zdjęć na naszym profilu na FB!

Video Relacje

Magdalena Czyszczoń podejmie próbę pobicia rekordu Polski na dystansie 10 000 metrów

Norbert Piekielny przed próbą bicia rekordu Polski

Kulisy European Individual Ice Speedway Championship

Oficjalne promo Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE