2021-02-01

Trzydniowe ogólnopolskie zmagania młodzieży w Arenie za nami

Od piątku do niedzieli (29-31 stycznia) juniorzy i juniorzy młodsi walczyli o tytuły Mistrzów Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim.

W ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbywały się w Arenie Lodowej LXX Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Imprezę zorganizował Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego we współpracy z Tomaszowskim Centrum Sportu, Okręgowym Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego oraz dzięki pomocy Ministerstwa Sportu. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Olimpiada rozpoczęła się od oficjalnej inauguracji 28 stycznia, w której udział wzięli m.in.: Sekretarz Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Katarzyna Marchewka, Wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Marian Węgrzynowski, Prezes Areny Lodowej Roman Derks, Prezes Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Marek Łakomski, dwukrotny olimpijczyk Jaromir Radke, trener KS Pilicy Marcin Jabłoński, Sędzia Główny Zawodów Edyta Dołowiec oraz utalentowani zawodnicy klubu KS Pilica. W ceremonii otwarcia nie zabrakło akcentów „olimpijskich”- wciągnięcia flagi, zapalenia znicza olimpijskiego, apelu olimpijskiego, hymnu czy ślubowania zawodników, sędziów oraz trenerów. Miłym akcentem był przejazd pocztu flagowego na czele z Niedźwiedziem i Panną na Niedźwiedziu - symbolami Tomaszowa Mazowieckiego.

Do rywalizacji w Arenie przystąpiła młodzież w wieku 15-19 lat w kategorii juniora młodszego i juniora reprezentująca 7 województw łącznie z 16 klubów z całej w kategorii juniora młodszego i juniora. Podczas 3 dni zmagań zawodnicy rywalizowali na dystansach 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m (kobiety i mężczyźni), 5000 m (mężczyźni), w biegu masowym i w biegu drużynowym. Jeśli chodzi o punktację wojewódzką to w kategorii juniorów pierwsze miejsce zajęło województwo mazowieckie, a w kategorii junior młodszy zwyciężyło województwo łódzkie. Pierwsze miejsce w punktacji klubowej wywalczył UKS 3 Milanówek w juniorach i KS Pilica w juniorach młodszych. Reprezentanci tomaszowskiego klubu wywalczyli łącznie 12 złotych, 12 srebrnych i 2 brązowe medale. Zawody odbyły się na bardzo wysokim poziomie. Padło wiele rekordów życiowych. W ceremonii dekoracji brali udział między innymi Prezes Areny Lodowej Roman Derks, Wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Marian Węgrzynowski Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki, Sędzia Główny Edyta Dołowiec. Do rozdania były medale i Puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Dodatkową nagrodę z rąk Prezesa Areny za najbardziej wartościowy rezultat otrzymał Szymon Wojtakowski - zawodnik KS Pilicy, podopieczny Rolanda Cieślaka. Z wynikiem 156.412 pkt pobił nowy rekord Polski juniorów w małym wieloboju. Ostatni rekord w tej kategorii ustanowił w Heerenveen 18 lat temu Konrad Niedźwiedzki wynikiem 156.884 pkt. Ze względu na obostrzenia impreza odbyła się bez udziału publiczności, ale zachęcamy do obejrzenia jej retransmisji na kanale You Tube Areny.

 

Video Relacje

1/2 Finału Mistrzostw Polski Młodzików w piłce siatkowej

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych

Magdalena Czyszczoń podejmie próbę pobicia rekordu Polski na dystansie 10 000 metrów

Norbert Piekielny przed próbą bicia rekordu Polski

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE