2020-11-28

Powołano reprezentanta Polski na mistrzostwa Europy w Tomaszowie Mazowieckim!

Dwa tygodnie pozostały do rozegrania finału Indywidualnych Mistrzostw Europy w ice speedwayu, które odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim. Powołanie do reprezentowania polskich barw otrzymał Michał Knapp.

Podobnie, jak w pierwszym terminie zawodów (czyli w marcu) powołanie do reprezentacji Polski na finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w ice speedwayu otrzymał zawodnik Żurawia Gdańsk - Michał Knapp. "Biało-czerwonym" przysługuje jedno miejsce na ten turniej. Bratanek ś.p. Grzegorza Knappa wystąpi w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim w imprezie, która została wcześniej odwołana ze względu na rozwijającą się pandemię wirusa SARS-Co-V-2.  – Jestem bardzo wdzięczny za obdarzenie mnie zaufaniem i postaram się oczywiście zaprezentować z jak najlepszej strony – powiedział dla Speedway Events pochodzący z Radzynia Chełmińskiego zawodnik. 

Michał Knapp nie jest nowicjuszem jeśli chodzi o lodową odmianę speedwaya. Wraz z nieżyjącym dziś Grzegorzem Knappem (najlepszym w historii polskim rajderem ice racingu) reprezentował Polskę w finale Drużynowych Mistrzostw Świata rozegranym w rosyjskim Togliatti przed sześcioma laty. – Z jazdą na motocyklu jest jak z jazdą na rowerze. Tego się nie zapomina. Wiadomo, że faworytami zawodów będą Rosjanie, od lat dominujący w naszym sporcie. Ale w Tomaszowie Mazowieckim jest dość specyficzny tor o długich prostych i wąskich łukach. To pozwoli mknąć po torze z prędkością nawet 140 kilometrów na godzinę, choć będzie trzeba szybko zamykać gaz, by zmieścić się na wirażach. Może to przynieść trochę niespodzianek – powiedział 29-letni Knapp, który obecnie najwięcej czasu spędza na przygotowaniu sprzętu. 

– Codziennie jest co robić, kompletujemy też części, każda pomoc w tym zakresie jest mile widziana. Mój brat Arek, koordynujący przygotowanie motocykli, to najlepszy mechanik w Polsce, jeśli chodzi o sprzęt do ice speedwaya i jestem przekonany, że jego zaangażowanie i wiedza przyniosą właściwe efekty. Nie mogę się już doczekać startu w Tomaszowie Mazowieckim. Trzymajcie za mnie kciuki – podkreślił Michał Knapp. 

Przypomnijmy, że turniej rozpocznie się 13 grudnia o godzinie 16:30. Zawody ze względu na obowiązujące restrykcje, niestety odbędzie się bez udziału publiczności. Dostępna będzie za to transmisja, o której niedługo zostanie opublikowana informacja. 

Aby przybliżyć postać polskiego "rodzynka" w stawce turnieju, zachęcamy do przeczytania wywiadu, którego udzielił Michał Knapp naszemu portalowi przed pierwszym terminem zmagań. Dostępny jest TUTAJ. 

Źródło: Speedway Events, inf. własna

Video Relacje

Kulisy European Individual Ice Speedway Championship

Oficjalne promo Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie

Rozgrzewamy się przed ślizgawką

Pobiegliśmy dla ojca łyżwiarstwa w Tomaszowie po raz pierwszy

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE