2020-10-26

Pierwsze zawody za nami

Międzynarodowe Otwarte Zawody Łyżwiarskie, które miały miejsce w miniony weekend (tj. 24 października) to pierwsze zawody w Arenie Lodowej w tym sezonie.

Jednodniowe rozgrywki odbyły się wśród kobiet na dystansach: 100 m, 300 m, 500m , 1000m i mężczyzn: 100 m, 300 m, 500m, 3000m oraz na 1500m w kategorii open. Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami odnośnie walki z koronawirusem zawody odbyły się bez udziału publiczności. Zmagania panczenistów można było jednak obejrzeć na kanale Areny Lodowej na You Tub-ie. W zawodach rywalizowali zawodnicy 14 klubów, w tym reprezentacji polskiej kadry oraz osoby niezrzeszene w klubach sportowych. Dla tomaszowian najszczęśliwszy okazał się być dystans 1000m. Całość podium należała dla zawodniczek Klubu Sportowego Pilica. Oto wyniki:

1. miejsce Karolina Bosiek:1:19.55

2. miejsce Natalia Jabrzyk 1:20.83

3. miejsce Karolina Gąsecka 1:23.30

Kolejny sukces zdobyła Karolina Bosiek na dystansie 500m. Z czasem 39,52 zajęła trzecie miejsce, a tylko dwie pozycje dalej uplasowała się Natalia Jabrzyk osiągając wynik 41.03. Sukcesy odnieśli też zawodnicy klubu KS Arena na dystansie 100m: Maja Ostrowska zajęła drugie miejsce z czasem 14.18, a Mateuszowi Zawadzkiemu czas 15.65 zagwarantował trzecią pozycję. Dostęp do wszystkich wyników tutaj:

Kolejne zawody to Mistrzostwa Polski na dystansach 28-31.10.2020 oraz w dniach 7-8.11.2020 r. otwarte zawody ogólnopolskie "Arena dla Niepodległej" dla wszystkich kategorii wiekowych. Udział bez opłaty startowej, ale ilość miejsc ograniczona. Zapisy na zawody@arenalodowa.pl. Więcej informacji, w tym regulamin dostępne są tutaj.