2020-08-12

Bieg im. Bogusława Drozdowskiego

Już 13 września zapraszamy wszystkich aktywnych do udziału w Biegu im. Bogusława Drozdowskiego. Dla każdego uczestnika, który ukończy Bieg - pamiątkowy medal oraz znacznik. Zapoznaj się z programem imprezy.

Zmiana organizacji ruchu

W związku z organizowanym w najbliższy weekend (13 września) pierwszym Biegu im. Bogusława Drozdowskiego  w godzinach 11.00 - 12.30 występować będą tymczasowe utrudnienia w ruchu na trasie biegu: Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Gminna w Tomaszowie Maz.– Most Buka, ul. Hubala, Spala.

Trasa Biegu prowadzi ulicami Gminną i Hubala w Tomaszowie Mazowieckim a dalej przez miejscowość Ciebłowice Duże i Ciebłowice Małe do Spały. Prosimy o uwzględnienie utrudnień w rozkładzie jazdy autobusów MZK.

Informacje ogólne:

- limit miejsc na Bieg Główny został wyczerpany.

- rejestracja na Bieg Najmłodszych jest ciągle otwarta. Zachęcamy dzieci w wieku: 7-9 lat i 13-16 lat do udziału. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza elektronicznego (link na dole) do 12.09.2020 do północy lub do wyczerpania limitu miejsc oraz w Biurze Zawodów w dzień Biegu w przypadku niewyczerpania limitu miejsc. Trasa Biegu jest symboliczna: jedno okrążenie po bieżni Areny Lodowej.

- każdy zawodnik dostanie pamiątkowy znacznik z numerem startowym oraz medal za ukończony Bieg. Każdy zawodnik zobowiązany jest do założenia znacznika na czas Biegu.

Informacje dla zapisanych uczestników:

- przypominamy, że Bieg Najmłodszych startuje o godzinie 9.00 w Arenie Lodowej  w kolejności: dzieci w wieku 7-9 lat, dzieci w wieku 10-12lat, dzieci w wieku 13-16 lat.

- warunkiem dopuszczenia dziecka do Biegu jest obecność rodzica/opiekuna prawnego w Biurze Zawodów.

- dekoracja zwycięzców Biegu Najmłodszych będzie się odbywać bezpośrednio po każdej kategorii.

- Bieg Główny rozpocznie się o godzinie 11.00 spod Szkoły Podstawowej nr 6.

- zarówno osoby chcące skorzystać z bezpłatnego transportu jak i planujące przyjechać na miejsce startu na własny koszt proszone są o punktualność.

- każdy uczestnik Biegu będzie mógł skorzystać z darmowych zabiegów fizjoterapeutycznych. Punkt specjalisty od fizjoterapii sportowej Mateusza Ołowni otwarty będzie przed Mostem Buka w Spale po zakończonym Biegu Głównym.

 

- Godziny odjazdu autokaru na Bieg Główny spod Kręgielni w kierunku STARTU: 10:20 i 10:40

- Godziny odjazdu autokaru po skończonym Biegu ze Spały (łąki nadpilickie, za mostem Buka) w kierunku Areny: 12:00, 12:30, 13.00*, 13.30*

*dodatkowe przejazdy w razie zapotrzebowania

- Ze względów bezpieczeństwa w Biurze Zawodów oraz w autokarze obowiązuje nakaz założenia maseczki ochronnej. Z tego samego powodu zdeponowanie rzeczy osobistych ani ich przewóz) nie będzie możliwe.

Gośćmi honorowymi Biegu będzie zwyciężczyni maratonów w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Bostonie i w Nagoi w Japonii  - tomaszowianka Wanda Panfil oraz żona śp. Bogusława Drozdowskiego –Bogumiła Drozdowska. Za start zawodników odpowiadał będzie dwukrotny olimpijczyk z Tomaszowa – Jaromir Radke.

Program Zawodów:

  • 8:00 - 8:20 - wydawanie numerów startowych dzieciom w kategorii 7-9 lat na BIEG NAJMŁODSZYCH (Biuro Zawodów w Arenie Lodowej)
  • 8:20 - 8:40 - wydawanie numerów startowych dzieciom w kategorii 10-12 lat i 13-16 lat na BIEG NAJMŁODSZYCH (Biuro Zawodów w Arenie Lodowej)
  • 8:45 - 10:15 - wydawanie numerów startowych uczestnikom BIEGU GŁÓWNEGO (Biuro Zawodów na Kręgielni, naprzeciwko Areny Lodowej)
  • 08:50 - projekcja filmu o śp. Bogusławie Drozdowskim (Arena Lodowa)
  • 9:00 - rozpoczęcie BIEGU NAJMŁODSZYCH (bieżnia, Arena Lodowa)
  • 10:20 i 10:40 - odjazd zawodników BIEGU GŁÓWNEGO bezpłatnymi autokarami spod Areny na parking Szkoły Podstawowej (ul. Gminna 5)
  • 11:00 - rozpoczęcie BIEGU GŁÓWNEGO (Szkoła Podstawowa nr 6)
  • 11:40 – dekoracja zwycięzców BIEGU GŁÓWNEGO (przed mostem im. Buka w Spale)
  • 12:00 - zakończenie BIEGU GŁÓWNEGO (przed mostem im. Buka w Spale)
  • 13:30* – ostatni przejazd zawodników BIEGU GŁÓWNEGO do Areny (po drugiej stronie Mostu, z parkingu na łąkach nadpilickich, Spała)
Przejazd zawodników ze Spały do Areny Lodowej:

12:00, 12:30, 13.00*, 13.30*

*dodatkowe przejazdy w razie zapotrzebowania


 

Video Relacje

Magdalena Czyszczoń podejmie próbę pobicia rekordu Polski na dystansie 10 000 metrów

Norbert Piekielny przed próbą bicia rekordu Polski

Kulisy European Individual Ice Speedway Championship

Oficjalne promo Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE