2020-08-12

Bieg im. Bogusława Drozdowskiego

Już 13 września zapraszamy wszystkich aktywnych do udziału w Biegu im. Bogusława Drozdowskiego. Dla każdego uczestnika, który ukończy Bieg - pamiątkowy medal oraz znacznik. Zapoznaj się z programem imprezy.

Zmiana organizacji ruchu

W związku z organizowanym w najbliższy weekend (13 września) pierwszym Biegu im. Bogusława Drozdowskiego  w godzinach 11.00 - 12.30 występować będą tymczasowe utrudnienia w ruchu na trasie biegu: Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Gminna w Tomaszowie Maz.– Most Buka, ul. Hubala, Spala.

Trasa Biegu prowadzi ulicami Gminną i Hubala w Tomaszowie Mazowieckim a dalej przez miejscowość Ciebłowice Duże i Ciebłowice Małe do Spały. Prosimy o uwzględnienie utrudnień w rozkładzie jazdy autobusów MZK.

Informacje ogólne:

- limit miejsc na Bieg Główny został wyczerpany.

- rejestracja na Bieg Najmłodszych jest ciągle otwarta. Zachęcamy dzieci w wieku: 7-9 lat i 13-16 lat do udziału. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza elektronicznego (link na dole) do 12.09.2020 do północy lub do wyczerpania limitu miejsc oraz w Biurze Zawodów w dzień Biegu w przypadku niewyczerpania limitu miejsc. Trasa Biegu jest symboliczna: jedno okrążenie po bieżni Areny Lodowej.

- każdy zawodnik dostanie pamiątkowy znacznik z numerem startowym oraz medal za ukończony Bieg. Każdy zawodnik zobowiązany jest do założenia znacznika na czas Biegu.

Informacje dla zapisanych uczestników:

- przypominamy, że Bieg Najmłodszych startuje o godzinie 9.00 w Arenie Lodowej  w kolejności: dzieci w wieku 7-9 lat, dzieci w wieku 10-12lat, dzieci w wieku 13-16 lat.

- warunkiem dopuszczenia dziecka do Biegu jest obecność rodzica/opiekuna prawnego w Biurze Zawodów.

- dekoracja zwycięzców Biegu Najmłodszych będzie się odbywać bezpośrednio po każdej kategorii.

- Bieg Główny rozpocznie się o godzinie 11.00 spod Szkoły Podstawowej nr 6.

- zarówno osoby chcące skorzystać z bezpłatnego transportu jak i planujące przyjechać na miejsce startu na własny koszt proszone są o punktualność.

- każdy uczestnik Biegu będzie mógł skorzystać z darmowych zabiegów fizjoterapeutycznych. Punkt specjalisty od fizjoterapii sportowej Mateusza Ołowni otwarty będzie przed Mostem Buka w Spale po zakończonym Biegu Głównym.

 

- Godziny odjazdu autokaru na Bieg Główny spod Kręgielni w kierunku STARTU: 10:20 i 10:40

- Godziny odjazdu autokaru po skończonym Biegu ze Spały (łąki nadpilickie, za mostem Buka) w kierunku Areny: 12:00, 12:30, 13.00*, 13.30*

*dodatkowe przejazdy w razie zapotrzebowania

- Ze względów bezpieczeństwa w Biurze Zawodów oraz w autokarze obowiązuje nakaz założenia maseczki ochronnej. Z tego samego powodu zdeponowanie rzeczy osobistych ani ich przewóz) nie będzie możliwe.

Gośćmi honorowymi Biegu będzie zwyciężczyni maratonów w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Bostonie i w Nagoi w Japonii  - tomaszowianka Wanda Panfil oraz żona śp. Bogusława Drozdowskiego –Bogumiła Drozdowska. Za start zawodników odpowiadał będzie dwukrotny olimpijczyk z Tomaszowa – Jaromir Radke.

Program Zawodów:

  • 8:00 - 8:20 - wydawanie numerów startowych dzieciom w kategorii 7-9 lat na BIEG NAJMŁODSZYCH (Biuro Zawodów w Arenie Lodowej)
  • 8:20 - 8:40 - wydawanie numerów startowych dzieciom w kategorii 10-12 lat i 13-16 lat na BIEG NAJMŁODSZYCH (Biuro Zawodów w Arenie Lodowej)
  • 8:45 - 10:15 - wydawanie numerów startowych uczestnikom BIEGU GŁÓWNEGO (Biuro Zawodów na Kręgielni, naprzeciwko Areny Lodowej)
  • 08:50 - projekcja filmu o śp. Bogusławie Drozdowskim (Arena Lodowa)
  • 9:00 - rozpoczęcie BIEGU NAJMŁODSZYCH (bieżnia, Arena Lodowa)
  • 10:20 i 10:40 - odjazd zawodników BIEGU GŁÓWNEGO bezpłatnymi autokarami spod Areny na parking Szkoły Podstawowej (ul. Gminna 5)
  • 11:00 - rozpoczęcie BIEGU GŁÓWNEGO (Szkoła Podstawowa nr 6)
  • 11:40 – dekoracja zwycięzców BIEGU GŁÓWNEGO (przed mostem im. Buka w Spale)
  • 12:00 - zakończenie BIEGU GŁÓWNEGO (przed mostem im. Buka w Spale)
  • 13:30* – ostatni przejazd zawodników BIEGU GŁÓWNEGO do Areny (po drugiej stronie Mostu, z parkingu na łąkach nadpilickich, Spała)
Przejazd zawodników ze Spały do Areny Lodowej:

12:00, 12:30, 13.00*, 13.30*

*dodatkowe przejazdy w razie zapotrzebowania


 

Video Relacje

Co wyróżnia Arenę Lodową?

1/2 Finału Mistrzostw Polski Młodzików w piłce siatkowej

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych

Magdalena Czyszczoń podejmie próbę pobicia rekordu Polski na dystansie 10 000 metrów

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE