2018-12-21

I Grand Prix – ogólnopolskie zawody dzieci w łyżwiarstwie.

Już w ten weekend (21-23 grudnia 2018) w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się ogólnopolskie zawody dla dzieci w łyżwiarstwie. Wstęp bezpłatny.

Zawody rozpocznie start na łyżwach krótkich w piątek 21 grudnia 2018r, o godz. 13.00 (zmiana godziny w stosunku do plakatu).

Listy są już zamknięte. Zgłoszenia przyjmowane były do 7 listopada 2018.

Do zawodów zgłosiło się ponad 70 uczestników - są to dzieci jeżdżące na łyżwach krótkich ze szkół i przedszkoli z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Dzieci startować będą w kategoriach wiekowych od F1 i młodsi (rocznik 2012 ) do E2 ( rocznik 2008). W większości są to dzieci biorące udział w zajęciach szkółek łyżwiarskich prowadzonych przez Klub IUKS Dziewiątka, działający przy SP9 na ul. Jałowcowej 8 w Tomaszowie Mazowieckim. W ramach projektu dotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki,w czerwcu b.r. odbyły się zawody Super Talent 2018 na rolkach krótkich i długich - teraz dzieci ścigać się będą na łyżwach długich i krótkich.

W sobotę zawody na łyżwach długich rozpoczną się po zakończeniu I dnia Mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim o godzinie 14.00. Zawodnicy zgłoszeni z dwóch tomaszowskich klubów i 7 klubów z Polski startować będą na 2 dystansach w kategoriach F1 i C2 (zgłoszonych się 170 zawodników).

W trzecim dniu zawodów wszyscy zawodnicy wystartują na dystansie 500 metrów i będą klasyfikowani w ramach I GP Tomaszowa Mazowieckiego w łyżwiarstwie szybkim.
Cały projekt (zawody w czerwcu i w grudniu) dofinansowany został ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Powiatu Tomaszowskiego, oraz sponsorów: Ceramika Paradyz, firma Generiks, Ceramika Tubądzin, Arena lodowa, Fundacja FM Logistic, ZGC Sp. z o.o., ZWK Sp. z o.o. Bar Janosik, Monika Zaklonkal , IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki. Pomoc przy organizacji: Rodzice oraz trenerzy IUKS Dziewiątka.

 

Video Relacje

I Targi Ślubne w Arenie Lodowej

I Mistrzostwa Polski w "Ślizganiu na Byle Czym"

Pierwsze Urodziny Areny Lodowej

Jakie wrażenia po Pucharze Świata Seniorów?

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE