2018-12-21

I Grand Prix – ogólnopolskie zawody dzieci w łyżwiarstwie.

Już w ten weekend (21-23 grudnia 2018) w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się ogólnopolskie zawody dla dzieci w łyżwiarstwie. Wstęp bezpłatny.

Zawody rozpocznie start na łyżwach krótkich w piątek 21 grudnia 2018r, o godz. 13.00 (zmiana godziny w stosunku do plakatu).

Listy są już zamknięte. Zgłoszenia przyjmowane były do 7 listopada 2018.

Do zawodów zgłosiło się ponad 70 uczestników - są to dzieci jeżdżące na łyżwach krótkich ze szkół i przedszkoli z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Dzieci startować będą w kategoriach wiekowych od F1 i młodsi (rocznik 2012 ) do E2 ( rocznik 2008). W większości są to dzieci biorące udział w zajęciach szkółek łyżwiarskich prowadzonych przez Klub IUKS Dziewiątka, działający przy SP9 na ul. Jałowcowej 8 w Tomaszowie Mazowieckim. W ramach projektu dotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki,w czerwcu b.r. odbyły się zawody Super Talent 2018 na rolkach krótkich i długich - teraz dzieci ścigać się będą na łyżwach długich i krótkich.

W sobotę zawody na łyżwach długich rozpoczną się po zakończeniu I dnia Mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim o godzinie 14.00. Zawodnicy zgłoszeni z dwóch tomaszowskich klubów i 7 klubów z Polski startować będą na 2 dystansach w kategoriach F1 i C2 (zgłoszonych się 170 zawodników).

W trzecim dniu zawodów wszyscy zawodnicy wystartują na dystansie 500 metrów i będą klasyfikowani w ramach I GP Tomaszowa Mazowieckiego w łyżwiarstwie szybkim.
Cały projekt (zawody w czerwcu i w grudniu) dofinansowany został ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Powiatu Tomaszowskiego, oraz sponsorów: Ceramika Paradyz, firma Generiks, Ceramika Tubądzin, Arena lodowa, Fundacja FM Logistic, ZGC Sp. z o.o., ZWK Sp. z o.o. Bar Janosik, Monika Zaklonkal , IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki. Pomoc przy organizacji: Rodzice oraz trenerzy IUKS Dziewiątka.

 

Video Relacje

Pierwsze urodziny Areny Lodowej

Jakie wrażenia po Pucharze Świata Seniorów?

Sto lat, Arena Lodowa!

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE