2018-12-05

Puchar Świata Seniorów już w ten weekend

Polskę będzie reprezentować 16-osobowa ekipa, w tym panczeniści z Tomaszowa Mazowieckiego.

Zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim po raz trzeci odbędą się w Polsce, która do kalendarza cyklu wróciła po 19 latach przerwy. Po raz pierwszy ich gospodarzem będzie Tomaszów Mazowiecki z jedyną w kraju halą z krytym torem do łyżwiarstwa szybkiego. Do tej pory oddany w ubiegłym roku obiekt był miejscem zmagań o medale mistrzostw Polski oraz juniorskich imprez międzynarodowej rangi, w tym mistrzostw świata w short tracku.

Na Puchar Świata do Tomaszowa Mazowieckiego przyjadą wszyscy łyżwiarze, którzy startowali na Pucharze Świata w Obihiro: Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Kaja Ziomek oraz Zbigniew Bródka, Marcin Bachanek, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski, Artur Nogal, Artur Waś, Adrian Wielgat i Patryk Wójcik. Do wspomnianych dołączy także czwórka, która miała już okazję brać udział w międzynarodowych zmaganiach na Arenie Lodowej podczas Pucharu Świata Juniorów w zeszłym tygodniu. Będą to: Karolina Gąsecka, Andżelika Wójcik, Artur Janicki i Damian Żurek.

Czekamy na najlepszych panczenistów na świecie. Jesteśmy dobrze przygotowani do ich rywalizacji w Tomaszowie Mazowieckim - zapewnił przed zawodami Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w tym mieście prezes Areny Lodowej Roman Derks. Impreza rozpocznie się w piątek.

- Teraz czekamy na ścisłą światową czołówkę wśród panczenistów. Nasz obiekt przeszedł chrzest bojowy w poprzedni weekend podczas Pucharu Świata juniorów. Na razie nas tylko chwalą i oby tak już pozostało. Zresztą większość seniorskich reprezentacji korzysta już z hali podczas treningów i nie mają żadnych zastrzeżeń zarówno do infrastruktury, jak i lodu – powiedział PAP Derks, który do niedawna kierował Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego.

W sumie w rywalizacji o punkty w rankingu PŚ w Tomaszowie Maz. ma uczestniczyć przeszło dwustu zawodników i zawodniczek z ponad 30 krajów. Wśród nich będą rekordziści świata m.in. na 1500 m Rosjanin Denis Juskow, na 500 m jego rodak Paweł Kuliżnikow, czy na 10 km Holender Ted-Jan Bloemen. Gospodarzy będzie reprezentować natomiast szesnastoosobowa reprezentacja Polski m.in. ze Zbigniewem Bródką i Natalią Czerwonką.

Derks zapewnił, że wszyscy będą ścigać się na dobrze przygotowanym i szybkim lodzie. - Pracują przy nim byli łyżwiarze. W tej chwili mamy lód na poziomie światowym i nikt nie może na niego narzekać. Cały czas błyszczy się, jak lustereczko i spodziewamy się na nich wyśrubowanych wyników – podkreślił.

Dodał, że każdego dnia zmagania łyżwiarzy o punkty w PŚ będzie mogło obejrzeć 2,5-tysiąca kibiców. - Wciąż trwa sprzedaż biletów w internecie oraz kasach hali. Spodziewamy się, że uda się zapełnić całą halę - przyznał szef Areny Lodowej.

Uczestnicy zawodów będą zakwaterowani głównie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w pobliskiej Spale.

Radości z goszczenia najlepszych na świecie panczenistów nie ukrywa prezydent Tomaszowa Maz. - Marcin Witko.

- Bardzo cieszymy się, że Arena Lodowa jest źródłem pozytywnej energii, ale także niesamowitym ładunkiem promocyjnym dla naszego miasta. To utwierdza nas w przekonaniu, że inwestycja była trafiona. Cieszymy się, że czołowi łyżwiarze przyjeżdżają do nas nie tylko z okazji takich zawodów, ale również coraz chętniej trenują na tym obiekcie. To świadczy o jego dobrym lodzie i warunkach - powiedział PAP.

Zawody rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli. Każdego dnia grupa B będzie rozpoczynać rywalizację o godz. 9, a grupa A od 14. Impreza w Polsce będzie trzecią w tegorocznym cyklu. Wcześniej łyżwiarze rywalizowali w Obihiro i Tomakomai w Japonii.

 

BILETY:

Link do sprzedaży internetowej:

7 grudnia (piątek) bit.ly/piątek_KUP-BILET

8 grudnia (sobota) bit.ly/sobota_KUP-BILET
9 grudnia (niedziela) bit.ly/niedziela_KUP-BILET

Bilety już od 15 zł do nabycia również w kasach Areny.

 

PROGRAM PUCHARU ŚWIATA:

piątek, 7 grudnia

500 m kobiet i mężczyzn

1000 m kobiet i mężczyzn

biegi drużynowe kobiet i mężczyzn

sobota, 8 grudnia

500 m kobiet i mężczyzn

1500 m kobiet i mężczyzn

niedziela, 9 grudnia

5 000 m kobiet i mężczyzn

10 000 m kobiet i mężczyzn

sprinty drużynowe kobiet i mężczyzn

REPREZENTACJA POLSKI na Puchar Świata w Tomaszowie Mazowieckim:
Karolina Bosiek
Natalia Czerwonka
Magdalena Czyszczoń
Karolina Gąsecka
Andżelika Wójcik
Kaja Ziomek
Zbigniew Bródka
Marcin Bachanek
Artur Janicki
Sebastian Kłosiński
Piotr Michalski
Artur Nogal
Artur Waś
Adrian Wielgat
Patryk Wójcik
Damian Żurek

TRENERZY:
Tristan Loy
Witold Mazur
Tuomas Nieminen
Arkadiusz Skoneczny

Więcej informacji tutaj: www.pzls.pl

Video Relacje

I Targi Ślubne w Arenie Lodowej

I Mistrzostwa Polski w "Ślizganiu na Byle Czym"

Pierwsze Urodziny Areny Lodowej

Jakie wrażenia po Pucharze Świata Seniorów?

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE