2018-12-01

Konkurs "Lubię Łyżwy" rozstrzygnięty

Mamy logo tegorocznych Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Szybkim

Jego autorami są uczniowie klasy VI b ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Grodzisku Mazowieckim. Ich logo zostało uznane za najlepsze w konkursie „Lubię łyżwy” organizowanym przez Luizę Złotkowską, jedną z najlepszych polskich łyżwiarek.

Nowe logo to najlepsza praca nadesłana w konkursie „Lubię łyżwy”, w którym uczniowie podstawówek mogli stworzyć właśnie znak graficzny tegorocznych Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Szybkim. Oprócz nagrody w postaci użycia logo jako oficjalnego znaku mistrzostw, zwycięska klasa pojedzie w dniach 21-23 grudnia do Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale gdzie m.in. weźmie udział w zajęciach łyżwiarskich, które poprowadzi Luiza Złotkowska, a także w zajęciach lekkoatletycznych prowadzonych przez znakomitą lekkoatletkę Joannę Jóźwik, wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski i brązową medalistkę Mistrzostw Europy. Uczniowie będą mieli także okazję zobaczyć na żywo Mistrzostwa Polski oraz dostanę koszulki ze stworzonym przez siebie logo. - Kilkuosobowe jury jednogłośnie wybrało zwycięskie logo, więc nie było tu żadnych wątpliwości, ale dla mnie najbardziej liczy się, że łyżwiarstwo może być pasją i inspiracją dla wielu młodych osób - mówi organizatorka konkursu Luiza Złotkowska. - Tym chętniej będę widziała tych młodych ludzi uczestniczących w zajęciach i zawodach, które są nagrodą w konkursie. Oprócz zdobywców głównej nagrody wyróżnienia zdobyli: - uczniowie klas VII i VIII Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu, uczniowie klas Va, VII, VIIa Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu. Ci uczniowie wezmą udział w zajęciach sportowych w swoich szkołach poprowadzonych przez Luizę Złotkowską. Dodatkowe wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim i uczniowie Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” również z Tomaszowa Mazowieckiego. Ci uczniowie będą mogli wziąć udział w specjalnych zajęciach łyżwiarskich poprowadzonych przez Luizę Złotkowską w hali w Tomaszowie Mazowieckim. Bardzo mnie cieszy, że tyle szkół i tylu młodych ludzi zainteresowało się konkursem. To pozwala nam wszystkim optymistycznie patrzyć na przyszłość łyżew w Polsce. Mam nadzieję, że będzie coraz więcej inicjatyw skierowanych na promocję mojej dyscypliny - mówi organizatorka. Konkurs „Lubię łyżwy” to inicjatywa łącząca kreatywność młodych ludzi, którzy muszą wspólnie stworzyć logo zawodów sportowych (w tym roku Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Szybkim) z zaangażowaniem w jazdę na łyżwach i trening sportowy (nagrody w postaci warsztatów z wybitnymi sportowcami). Konkurs miał w 2018 roku pierwszą odsłonę, ale w intencji organizatorów ma być imprezą coroczną.

Luiza Złotkowska jest główną organizatorką konkursu, ale przede wszystkim wybitną łyżwiarką. Wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Polski, jest także srebrną i brązową medalistką Zimowych Igrzysk Olimpijskich, a także medalistką Uniwersjady Zimowej i Mistrzostw Świata.

Video Relacje

I Targi Ślubne w Arenie Lodowej

I Mistrzostwa Polski w "Ślizganiu na Byle Czym"

Pierwsze Urodziny Areny Lodowej

Jakie wrażenia po Pucharze Świata Seniorów?

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE