2018-11-25

Panczeniści z Tomaszowa liderami wśród Polaków

Za nami Puchar Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim – druga tak duża impreza rozegrana na tomaszowskiej Arenie Lodowej. Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Reprezentanci Polski wywalczyli dwa medale.

Nawet ci, którzy Tomaszów opuszczali bez pamiątki w postaci krążka, często wyjeżdżali z satysfakcją przełamania własnych granic. Padło aż 66 rekordów życiowych oraz dwa rekordy toru. Choć Arena Lodowa nie tak dawno obchodziła pierwszą rocznicę powstania, PŚJ w łyżwiarstwie szybkim były już drugą międzynarodową imprezą zorganizowaną a obiekcie. Po mistrzostwach świata juniorów w short tracku tym razem swoją inaugurację na zawodach pod patronatem ISU (Międzynarodowej Unii Łyżwiarstwa) przeszedł długi tor.

Gotowi na Puchar Świata

Obiekt zdecydowanie zdał egzamin i udowodnił, że jest gotowy na przyjęcie najlepszych zawodników świata. Puchar Świata Juniorów, poza swoją rangą, spełnił również rolę próby generalnej przed Pucharem Świata, który po raz pierwszy od 19 lat rozegrany zostanie w Polsce. Ten odbędzie się w dniach 7-9 grudnia. Zawody pokazały, że Arena jest gotowa na organizację imprezy, w której udział wezmą największe gwiazdy łyżwiarskiego świata. Podczas sobotnich i niedzielnych zmagań mogliśmy oglądać przeszło 200 zawodników z 27 państw. Przygotowany lód był bardzo szybki, co umożliwiło bicie rekordów życiowych. Padło ich aż 66. Ponadto poprawione zostały także dwa rekordy torów. Michelle de Jong z Holandii pokonała 500 metrów w 38,78 sekundy, a Norweg Hallgeir Engebraten przejechał 3000 metrów w 3:49,17, znacznie bijąc rekord toru należący do mistrza olimpijskiego z Soczi – Zbigniewa Bródki.

Zawodnicy na medal

Polacy dwukrotnie stawali na podium. Świetnie w rywalizacji neoseniorek na 500 metrów spisała się Andżelika Wójcik. Czas 39,80 sekundy pozwolił jej na zajęcie drugiego miejsca i zdobycia srebrnego medalu. Brązowe krążki dołożyły także Olga Kaczmarek, Natalia Jabrzyk i Karolina Gąsecka, które były trzecie w sprincie drużynowym juniorek. Szczególnie dobrze weekend PŚJ w Tomaszowie będzie wspominać ta ostatnia. Jadąc przed własną publicznością do medalu wywalczonego z drużyną dołożyła także świetne wyniki indywidualne. Zarówno na 1000, jak i 1500 metrów zajęła 5. miejsce. O podium otarł się także Damian Żurek. Rywalizację na 500 metrów kończył na 4. pozycji, ze stratą zaledwie 0,04 sekundy do wyprzedzającego go Chińczyka Chena Wanga.

Źródło: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Video Relacje

I Targi Ślubne w Arenie Lodowej

I Mistrzostwa Polski w "Ślizganiu na Byle Czym"

Pierwsze Urodziny Areny Lodowej

Jakie wrażenia po Pucharze Świata Seniorów?

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE