2018-07-20

Reprezentacja Polski w short tracku trenuje w Arenie Lodowej

Lipcowe zgrupowanie w Arenie jest drugim przedsezonowym zgrupowaniem kadry – pierwszym, w którym zawodnicy ćwiczą na lodzie.

Na treningi do Tomaszowa Mazowieckiego przyjechało łącznie 17 łyżwiarzy, specjalizujących się w jeździe na krótkim torze. Dwunastka z nich to reprezentacja Polski. Do pełnego składu brakuje tylko czwórki kadrowiczów – Gabrieli Topolskiej, Magdaleny Warakomskiej, Bartosza Konopko oraz Mateusza Krzemińskiego. się 3 lipca i potrwa do 25 lipca. Dla reprezentantów Polski to drugi obóz w tym sezonie, w tym pierwszy, podczas którego ćwiczenia odbywają się na lodzie. Jest to początek przygotowania do sezonu, który rozpocznie się na przełomie października i listopada. Sama Arena Lodowa będzie mogła gościć podczas niego specjalistów od jazdy na torze długim. W Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się Puchar Świata Juniorów (24-25 listopada) oraz seniorów (7-9 grudnia) w łyżwiarstwie szybkim.

Obok biało-czerwonych na Arenie Lodowej trenuje również czwórka reprezentantów Luksemburga oraz Erika Lindgren. Szwedka może bardzo dobrze wspominać tomaszowską halę. Cztery miesiące temu wygrywała na niej finał B rywalizacji na 1000 metrów podczas Mistrzostw Świata Juniorów, co jest dotychczas jej najlepszym wynikiem w życiu. Spośród biało-czerwonych wspomniane zawody najlepiej wspominać może z kolei Kamila Stormowska, która wywalczyła 8. Miejsce w rywalizacji na 500 metrów. Zgrupowanie w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęło się 3 lipca i potrwa do 25 lipca. Dla reprezentantów Polski to drugi obóz w tym sezonie, w tym pierwszy, podczas którego ćwiczenia odbywają się na lodzie.

Zgrupowanie kadry odbywa się pod okiem wykwalifikowanego sztabu szkoleniowego. Urszula Kamińska może być uznawana za jednego z najlepszych trenerów short tracku na świecie. Z sukcesami pracowała w wielu krajach, a w ostatnim czasie zajmuje się przygotowaniem polskich łyżwiarzy.

"Jesteśmy dumni, że mamy taką Arenę, w której możemy trenować. Cieszy nas również fakt, że możemy zostać w Polsce. Prawdę mówiąc, zwykle o tej porze roku szukaliśmy tafli lodowych  w Europie i na świecie by móc zrealizować program treningowy. [..]Teraz możemy przebywać  w Polsce,wśród Polaków i jeść polskie jedzenie..."  - mówi Urszula.

Jako trenerka grupy OTTO Speed Skating Team przygotowywała Natalię Maliszewską i Bartosza Konopko do startu w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. W marcu doprowadziła tą pierwszą do srebrnego medalu mistrzostw świata, a zatem największego w historii sukcesu polskiego short tracku.

Od niedawna Urszula Kamińska pełni funkcję pierwszego trenera reprezentacji Polski. Jej asystentem jest Gregory Durand. Z Francuzem zna się jeszcze z czasów, gdy wspólnie kreowali sukcesy rosyjskich short-trackowców.

"Uważam, że w Europie są tylko dwa takie podobne miejsca: w Holandii i tutaj, więc Arena jest dla nas dobrym miejscem do trenowania. [...] lód jest tutaj szybki, obiekt jest dobry, podobnie jak personel, więc wszystko jest tutaj dobre”. - twierdzi Gregory.

Wywiad w Arenie z Urszulą Kamińską i Gregory Durand dostępny pod poniższym linkiem: https://www.youtube.com/watch?time_continue=30&v=yRHBQ4xUXzw

Więcej informacji na stronie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego

www.pzls.pl

Video Relacje

Wielkie otwarcie lodowiska - 13.10.2018r.

Przyjemny chłód w Arenie i mrożący krew w żyłach spot

Jak wyglądają letnie treningi kadry narodowej w short tracku?

Co sądzi o Arenie Ewa Chodakowska?

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE