2018-07-20

Reprezentacja Polski w short tracku trenuje w Arenie Lodowej

Lipcowe zgrupowanie w Arenie jest drugim przedsezonowym zgrupowaniem kadry – pierwszym, w którym zawodnicy ćwiczą na lodzie.

Na treningi do Tomaszowa Mazowieckiego przyjechało łącznie 17 łyżwiarzy, specjalizujących się w jeździe na krótkim torze. Dwunastka z nich to reprezentacja Polski. Do pełnego składu brakuje tylko czwórki kadrowiczów – Gabrieli Topolskiej, Magdaleny Warakomskiej, Bartosza Konopko oraz Mateusza Krzemińskiego. się 3 lipca i potrwa do 25 lipca. Dla reprezentantów Polski to drugi obóz w tym sezonie, w tym pierwszy, podczas którego ćwiczenia odbywają się na lodzie. Jest to początek przygotowania do sezonu, który rozpocznie się na przełomie października i listopada. Sama Arena Lodowa będzie mogła gościć podczas niego specjalistów od jazdy na torze długim. W Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się Puchar Świata Juniorów (24-25 listopada) oraz seniorów (7-9 grudnia) w łyżwiarstwie szybkim.

Obok biało-czerwonych na Arenie Lodowej trenuje również czwórka reprezentantów Luksemburga oraz Erika Lindgren. Szwedka może bardzo dobrze wspominać tomaszowską halę. Cztery miesiące temu wygrywała na niej finał B rywalizacji na 1000 metrów podczas Mistrzostw Świata Juniorów, co jest dotychczas jej najlepszym wynikiem w życiu. Spośród biało-czerwonych wspomniane zawody najlepiej wspominać może z kolei Kamila Stormowska, która wywalczyła 8. Miejsce w rywalizacji na 500 metrów. Zgrupowanie w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęło się 3 lipca i potrwa do 25 lipca. Dla reprezentantów Polski to drugi obóz w tym sezonie, w tym pierwszy, podczas którego ćwiczenia odbywają się na lodzie.

Zgrupowanie kadry odbywa się pod okiem wykwalifikowanego sztabu szkoleniowego. Urszula Kamińska może być uznawana za jednego z najlepszych trenerów short tracku na świecie. Z sukcesami pracowała w wielu krajach, a w ostatnim czasie zajmuje się przygotowaniem polskich łyżwiarzy.

"Jesteśmy dumni, że mamy taką Arenę, w której możemy trenować. Cieszy nas również fakt, że możemy zostać w Polsce. Prawdę mówiąc, zwykle o tej porze roku szukaliśmy tafli lodowych  w Europie i na świecie by móc zrealizować program treningowy. [..]Teraz możemy przebywać  w Polsce,wśród Polaków i jeść polskie jedzenie..."  - mówi Urszula.

Jako trenerka grupy OTTO Speed Skating Team przygotowywała Natalię Maliszewską i Bartosza Konopko do startu w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. W marcu doprowadziła tą pierwszą do srebrnego medalu mistrzostw świata, a zatem największego w historii sukcesu polskiego short tracku.

Od niedawna Urszula Kamińska pełni funkcję pierwszego trenera reprezentacji Polski. Jej asystentem jest Gregory Durand. Z Francuzem zna się jeszcze z czasów, gdy wspólnie kreowali sukcesy rosyjskich short-trackowców.

"Uważam, że w Europie są tylko dwa takie podobne miejsca: w Holandii i tutaj, więc Arena jest dla nas dobrym miejscem do trenowania. [...] lód jest tutaj szybki, obiekt jest dobry, podobnie jak personel, więc wszystko jest tutaj dobre”. - twierdzi Gregory.

Wywiad w Arenie z Urszulą Kamińską i Gregory Durand dostępny pod poniższym linkiem: https://www.youtube.com/watch?time_continue=30&v=yRHBQ4xUXzw

Więcej informacji na stronie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego

www.pzls.pl

Video Relacje

I Mistrzostwa Polski w "Ślizganiu na Byle Czym"

Pierwsze Urodziny Areny Lodowej

Jakie wrażenia po Pucharze Świata Seniorów?

Sto lat, Arena Lodowa!

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE