2018-06-17

Ogólnopolski Challenge czyli mali bohaterowie w Tomaszowie Mazowieckim

Z przyjemnością zapraszamy na pierwszy w Polsce cykl imprez sportowych dla dzieci ze szkół podstawowych pod patronatami Sekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki pana Jarosława Stawiarskiego.

Inicjatywa „Ogólnopolski Challenge” ma za zadanie propagowanie sportu oraz aktywności fizycznej dzieci, młodzieży oraz dorosłych w oparciu o terenowe biegi z przeszkodami. Dla dzieci w Tomaszowie Ogólnopolski Challenge odbędzie się w Arenie Lodowej przy ul. Strzeleckiej 24/26. Dzieci ze szkół podstawowych w Tomaszowie po raz pierwszy będą mogły wziąć udział w profesjonalnym biegu z przeszkodami – ma być to początek ich przygody ze sportem, rywalizacją, walką z własnymi ograniczeniami a czasem nawet lękami. Każdy będzie mógł się przekonać, że może stać się bohaterem dla swojej szkoły, miejscowości, klasy, wychowawców ale przede wszystkim dla samego siebie. Zabawa poprzez sport, rywalizację oraz wsparcie kolegów ze szkoły ma zbudować w każdym dziecku pewność siebie, miłość do sportu oraz umiejętność działania w grupie.

W związku z tym, iż rok 2018 to 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości młodzi ludzie będą mogli poczuć dumę z naszej historii oraz przynależność do kraju poprzez atrakcje. Realizacja tego podczas naszych zawodów odbędzie się poprzez pełne zaangażowanie służb mundurowych oraz pokazy replik uzbrojenia polskich służb mundurowych. Dzieci będą mogły poznać też elementy wyszkolenia strzeleckiego na specjalnie stworzonej i w pełni bezpiecznej strzelnicy ASG. Podczas zawodów będą też realizowane elementy pirotechniki filmowej.

Dla uczestników oraz wszystkich kibiców czeka wiele emocji i atrakcji: muzyka, sport, zabawa, pokazy uzbrojenia polskich służb mundurowych, strzelnica ASG, miasteczko zawodów z infrastrukturą i wiele innych. To wszystko czyni wydarzenie unikalnym w skali kraju.

Data: Czwartek 21 czerwca 2018, Godzina 9:30, Miejsce: Arena Lodowa ul. Strzelecka 24/26 w Tomaszowie Mazowieckim Przyjdź kibicować swoim! Zobacz jak radzą sobie dzieciaki, będziesz zaskoczony jak wielu małych bohaterów mieszka w Twojej okolicy. Przyjdź, kibicuj, wspieraj, baw się dobrze!

Video Relacje

Magdalena Czyszczoń podejmie próbę pobicia rekordu Polski na dystansie 10 000 metrów

Norbert Piekielny przed próbą bicia rekordu Polski

Kulisy European Individual Ice Speedway Championship

Oficjalne promo Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie

ZOBACZ WSZYSTKIE RELACJE

Zobacz więcej na

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE